Папп Віктор

Папп Віктор Васильович

Науковий співробітник відділу репродукції та селекції карпатських бджіл ННЦ”Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича”, керівник тм “Мед Карпат”, голова Спілки пасічників “Нарцис” м. Хуст, професійний пасічник, почесний пасічник України.

Адрес:

90400, Україна, Закарпатська обл, м. Хуст, вул. Л. Українки, б.14,
тел/факс: (803142) 4-42-42,
моб: 0685317690

Skype: Viktor57000

Селекція карпатських бджіл типу “Синевир”
Чистопородні карпатські матки типу “Синевир” в 2020 році.


Селекція чистопородних карпатських бджіл типу Синевир ведеться спільно ННЦ Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича та підприємством ТМ Мед Карпат з 2006 року. У дослідній групі задіяно понад 300 чистопородних бджолиних сімей з 11 генеалогічних груп. В роботі використовується нові селекційні методи і сучасне програмне забезпечення Beemorph & Bееmetry і MorphoXL. З грудня 2017года досвідчена група бджолиних сімей типу Синевир внесена в міжнародну селекційну програму Beebreed. Ізольований гірський точок в с. Вільшани зареєстрований в цій програмі, як расовий облітнік під № 5.
Материнські сім’ї, які будуть використовуватися у 2020 році пройшли комплексну оцінку по породними і господарсько корисними характеристиками, оцінені за здатністю передавати свої характеристики по потомству.
При необхідності, плідні бджолині матки можуть надсилатися з Паспортами маток відповідного взірця. Стандартне мічення маток здійснюється маркером, фарба якого добре утримується на грудці матки впродовж всього життя. При необхідності, на матки можна наклеювати опалітки відповідного кольору та індивідуальним номером.

Comments are closed.