Бакфаст

Бджола бакфаст – це штам медоносної бджоли, отриманий шляхом схрещування багатьох рас медоносних бджіл і подальших комбінацій, здійснених братом Адамом, який з 1919 року відповідав за бджільництво в абатстві Бакфаст в Девоні, Сполучене Королівство. Розведення бджоли бакфаст в даний час проводиться селекціонерами по всій Європі, що входять до Федерації європейських бджолярів (GDEB). Ця організація підтримує родовід бджіл бакфаст, починаючи з часів брата Адама.

На початку 20-го століття популяція бджіл на Британських островах була практично знищена трахейними кліщами (акарапідоз). У 1916 році в абатстві залишилося тільки 16 бджолиних колоній. Всі вони були або італійського походження, або помісі італійської та англійської чорної бджоли. Брат Адам також імпортував ще кілька італійських маток. З них він почав розвивати те, що стало відомо, як бджола бакфаст.

Щоб мати можливість контролювати спарювання, брат Адам почав використовувати ізольовану долину в Дартмурі. Не маючи інших бджіл в межах досяжності, він зміг підтримувати їх генетичну цілісність і розвинути бажані якості. Брат Адам досліджував різні підвиди медоносних бджіл і зробив багато тривалих подорожей по Європі, Африці і на Близькому Сході в пошуках бажаних характеристик в місцевих породах бджіл.

Comments are closed.